Wymiana polsko-niemiecka

🗓️ 1 października 2023

olimpiada biologiczna

W dniach 24 – 30 września 2023 r. gościliśmy w naszej szkole i w naszych rodzinach uczniów z Chrześcijańskiego Gimnazjum w Jenie (Niemcy).  To była rewizyta partnerskiej szkoły. Program spotkania był bardzo bogaty. Młodzież pracowała nad projektem, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych i wycieczkach dydaktyczno-krajoznawczych. W  Gdańsku zwiedziła Europejskie Centrum Solidarności, Stare Miasto oraz spacerowała brzegiem morza,  w Gierłoży  poznała historię Wilczego Szańca, a w Świętej Lipce wysłuchała koncertu organowego,  zwiedziła także nasze miasto i zamek Biskupów Warmińskich.
Na  zakończenie wymiany społeczność szkolna mogła obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu uczestników wymiany w języku angielskim, wyreżyserowany przez p. Ewę Huss-Nowosielską. Dziękuję za wsparcie organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dziękuję rodzinom goszczącym młodzież za życzliwość, p. Ewie Huss-Nowosielskiej za przygotowanie spektaklu, p. Monice Jagiełło-Jankowskiej za korektę tłumaczenia  scenariusza na język angielski, p. Krzysztofowi Rowińskiemu za oprowadzenie po Wilczym Szańcu i Świętej Lipce,  p. Czesławowi Sienkiewiczowi za udział w wycieczce do Gdańska w roli opiekuna, nauczycielom za wsparcie i dobre słowo, a uczestnikom wymiany za kreatywność i dojrzałość.  Jestem z  Was dumna.
Anna Górska

PS.
Wymianę przygotowała, dokładnie zaplanowała i wzorcowo poprowadziła Pani Anna Górska, wykazując przy tym dużo dobrej woli, otwartości, życzliwości, ciekawości poznawczej, radości, czym potrafiła zarazić młodzież polską i niemiecką. Za pomysł, poświęcony czas i super realizację projektu wymiany bardzo serdecznie dziękujemy.
Piotr Duksa

Facebook Instagram Librus