Warsztaty biologiczne na UWM

🗓️ 21 września 2023

olimpiada biologiczna
W środę, 20 września, 41 uczniów naszej szkoły wraz z Panią Grażyną Żytko i Panem Czesławem Sienkiewiczem wyjechało do Olsztyna na warsztaty biologiczne.  Zajęcia były prowadzone na UWM w ramach Dni Nauki i Sztuki.
Nasi uczniowie mieli okazję poznać tajniki budowy roślin na zajęciach warsztatowych: Roślinny mikrokosmos. Poznali budowę i znaczenie pyłków roślinnych na zajęciach warsztatowych: Pollen – O gwiazdach na roślinnym niebie – warsztaty praktyczne. Poznali też budowę, czynności życiowe i znaczenie grzybów w przyrodzie i w naszym życiu na zajęciach: 3 x Z o grzybach – Zobaczyć Zrozumieć Zapamiętać. Było dużo ciekawych informacji, dużo mikroskopowania – jednym słowem nauka była przyjemna. To zawsze miłe chwile, gdy można zająć w sali miejsce, gdzie na co dzień siedzą studenci i poczuć  jak to będzie za rok, dwa… po zdanej dobrze maturze. Wszyscy wrócili do domu w dobrym humorze.
Takie wyjazdy naukowe to już tradycja w naszej szkole. 
Facebook Instagram Librus