Noc Biologów na UWM

🗓️ 13 stycznia 2024

olimpiada biologiczna

W piątek, 12 stycznia, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili UWM. Jak co roku, w styczniu na Wydziale Biologii odbyły się zajęcia, wykłady, wystawy w ramach NOCY BIOLOGÓW. Na wystawie: MIkroorganizmy gołym okiem uczniowie oglądali bakterie i grzyby wyhodowane w laboratorium, obecne w naszym życiu wokół nas, pochodzące z naszych organizmów i przedmiotów codziennego użytku, grzyby i bakterie dla nas korzystne i te wyrządzające szkody. Wszystkie organizmy zostały omówione przez studentów kierunku – mikrobiologia oraz ze Studenckiego Koła Naukowego Mykologów. Część uczniów uczestniczyła w zajęciach, na których obserwowano pierwotniaki. Poza tym była też okazja do obejrzenia wielu ciekawych eksponatów muzeum przyrodniczego. Było co oglądać!

Facebook Instagram Librus