Konkurs Neurobiologiczny „BRAIN BEE” 2024

🗓️ 11 marca 2024

olimpiada biologiczna

9 marca odbył się regionalny etap konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych w czterech regionach kraju: dla województw zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego tym miejscem był Szczecin. Uczniowie rozwiązywali test 60 pytań, w tym; ze względu na międzynarodowy charakter konkursu – 10 pytań w języku angielskim, z wiedzy neurobiologicznej.

Uczeń klasy IVB Olaf Mikołajczyk zajął I miejsce i tym samym przeszedł do ostatniego etapu!

Etap centralny odbędzie się 6 kwietnia i będzie składać się z 3 części:

  1. – sprawdzianu wiedzy teoretycznej pisemnej i ustnej,
  2. – sprawdzianu wiedzy praktycznej, który polega na rozpoznaniu 25 struktur anatomicznych makroskopowych zaznaczonych „szpilkami” na preparatach mokrych mózgowia lub obrazach z badań mózgu TK, MRJ oraz 10 preparatów mikroskopowych histopatologicznych.

Olaf gratulujemy i życzymy powodzenia w Kielcach!

Facebook Instagram Librus