Klasa 2A i 2B na wycieczce dydaktycznej

🗓️ 9 września 2023

olimpiada biologiczna

W piątek, 08.09.2023 r. uczniowie Klay 2A i 2B pod opieką ks. Łukasza Światkowskiego i p. Marty Lik udali się – w ramach lekcji religii i historii – na wycieczkę dydaktyczną do Olsztyna.

W ramach wycieczki zwiedziilśmy Konkatedrę św. Jakuba w Olsztynie, gdzie poznaliśmy historię świątyni a także ciekawostki, których nie znajdziemy w przewodnikach. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Archidiecezji Warmińskiej, gdzie zapoznaliśmy się ze zbiorami Muzeum jak i osobami ważnymi dla Warmii i Mazur. 

Serdecznie dziękujemy Kustoszowi Muzeum Archidiecezji Warmińskiej ks. Adamowi Ornatkowi oraz wikariuszowi Konkatedry św. Jakuba ks. Łukaszowi Brudzeńskiemu za oprowadzenie i przekazanie ciekawych informacji. 

Facebook Instagram Librus