Finał Edycji 2024 Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego

🗓️ 13 marca 2024

olimpiada biologiczna

4 marca 2024 r. w Lublinie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego zorganizowany przez KUL. O złoty indeks na studia walczyło 35 osób wyłonionych spośród 300, które podeszły do etapu szkolnego. Uczestnicy II etapu konkursu, oprócz zadań gramatycznych czy leksykalnych, musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, architektury oraz literatury Półwyspu Apenińskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3A, Aleksandra Stasewicz. Ogromnie gratulujemy finalistce, której znajomość zarówno języka jak i kultury Italii jest niezwykła. Trzymamy kciuki za Olę w kolejnej edycji konkursu i zdobycie przez nią złotego indeksu, w tym roku brakowało naprawdę niewiele. Ola, complimenti!

Facebook Instagram Librus